Rejestracja na języki dla studentów pierwszego roku

 

Rejestracja na języki obce dla studentó w 1. semestru 

Kiedy? 5 października (czwartek), w godz. 9.00-24.00 

Gdzie? USOSWeb, zakładka Rejestracja 

Jakie języki? 

Do wyboru macie angielski, niemiecki. W USOS macie dostęp do rejestracji na angielski (kod z symbolem JA) i niemiecki (kod z symbolem JN). UWAGA! Wybieramy tylko jeden język – jeżeli zarejestrowaliście się na niemiecki, nie zapisujecie się już na angielski, pomimo że ta druga rejestracja też jest dla Was dostępna. 

Jaki poziomy? 

Wszystkie lektoraty to poziom minimum średniozaawansowany, nie ma grup początkujących. Nie musicie wybierać języka, z którego pisaliście maturę, może to być Wasz drugi język ze szkoły średniej, ale na pewno nie może to być język, którego się nigdy nie uczyliście. Zachęcamy do wyboru języka niemieckiego.

Którą grupę wybrać? 

Jeżeli jesteście studentami licznego kierunku, przy zapisach na angielski zobaczycie kilka grup. Zapisujecie się do dowolnej grupy, a my na podstawie wyników matury  ewentualnie przeszeregujemy Was do innej grupy, odpowiadającego Waszemu poziomowi biegłości językowej. Ponadto, przez pierwsze dwa tygodnie semestru zimowego prowadzący zastrzegają sobie prawo do zmian w grupach.  

W przypadku języka niemieckiego, zapisujemy się do grupy ogólnowydziałowej, przeznaczonej dla wszystkich studentów danego Wydziału. 

Pytania i wątpliwości? 

Piszcie na zofia.heliasz@pbs.edu.pl, zapraszam do kontaktu!